E-SHOP I KAMENNÁ PRODEJNA OPĚT OTEVŘENO

Portské

399 Kč –9 %
Portské
399 Kč –9 % 365 Kč

Zvolte variantu

CÁLEM OLD FRIENDS

Detailní informace

WHITE
Momentálně nedostupné
399 Kč
365 Kč
RUBY
Skladem
399 Kč
365 Kč
TAWNY
Momentálně nedostupné
399 Kč
365 Kč

Detailní popis produktu

Portské víno se pěstuje na strmých svazích lemujících řeku Douro asi 140 km na východ od města Porto, resp. její části Vila Nova de Gaia. Portské víno se řadí mezi fortifikovaná (dolihovaná) vína, tzn. že v průběhu fermentačního procesu se asi po 3 až 4 dnech přidává k vínu koncentrovaná vínovice, tzv. Aguardente.

Vinice, které jsou určené pro výrobu portského vína se nacházejí v ohraničené oblasti, která byla založena v roce 1756 markýzem z Pombalu. Tato oblast se do dnešního dne nezměnila a je to nejstarší přesně vymezená vinná oblast.

Doplňkové parametry

Kategorie: PORTSKÉ
? RUBY: Energické portské víno plné dynamiky. Barva je výrazně rubínová, sytá a plná s krásnými fialovými odlesky. krásně vystupují tóny borůvek a ostružinové marmelády zasazené do rámce ušlechtilého likéru a dřevitého koření.
? TAWNY: Víno tří přátel je vyrobeno podle staré rodinné technologie dolihované jemným víceletým destilátem. Barva je tmavě nachově měděná, vůně probarvená tóny dřeva a vanilky.
? WHITE: Zástupce z řady portských tří přátel. Barva je sytá slámově žlutá, vůně s jemným květinovým aroma a nádechem tropického ovoce. Chuť: sametová, ovocná a elegantní.